OTÁZKY A ODPOVĚDI

Jaké jsou výhody polohování s Vašimi výrobky?

Polohovat miminko lze několika různými způsoby. V podstatě všemi docílíte naklonění miminka tak, abychom předešli obtížím, které nastávají při rovné poloze dítěte - ublinkávání, špatný odtok hlenů atd. Představíme Vám několik možností polohování a sami posuďte, jaké jsou hlavní výhody polohování s našimi výrobky.

Podložená postýlka (knihy, cihly)

PRO – docílme šikmé plochy, miminko leží v nakloněné rovině
PROTI – nepřenosné, hrozí sesunutí postýlky, špatná manipulace, pro náklon postýlky do 12-ti stupňů potřebujeme min. 5 cihel (zdroj: http://www.babyreflux.co.uk)

Hranatý klín v postýlce(rozměr 60x40 cm)

PRO – doporučujeme pouze pro starší děti od 6-ti měsíců
PROTI – miminko neleží v celé své délce v nakloněné rovině – deformuje si hlavičku, páteř, nelze použít do jiných tvarů postýlek, např. koše či do kočárku; nelze použít pro polohování dítěte samostatně na podložce nebo na zemi

Pelíšky

PRO – lze využít pouze krátkodobě
PROTI – dítě neleží v rovině, díky propadu tělíčka do pelíšku si deformuje páteř

Kojící polštář + polohovací klín, případně ve spojení s polohovacími válečky

PRO – dítě leží v nakloněné rovině (60 – 90 cm), snadno přenositelné, multifunkční, polštář tvoři oporu dítěti v postýlce, lze kombinovat s polohovacími válečky, kdy dítě můžeme polohovat současně i na boku
PROTI –neuvolníte si místo v knihovně pro nové knihy:-)

Od jakého věku dítětě mohu používat polohovací válečky SIM ®?

Polohovací válečky SIM ® lze používat již od narození dítětě. Jednak zamezují samovolnému přetočení dítětě a tím předejdou možnému zadušeni dítěte, polohují dítě snadno na boku a v prvních týdnech po narození vytváří svou oporou dítěti bezpečné prostředí a přispívají tak klidnějšímu spaní dítěte.

K čemu jsou polohovací válečky SIM ® dobré?

Polohovací válečky SIM ® se používají zejména pro polohování miminek na bok - při ublinkávání (děti se pak mají pokládat na levý bok) nebo při rýmičce, aby jim při poloze vleže zvratky nepo snoplíky nezapadly do krku... Šířka mezi válečky se dá měnit (spojení je na suché zipy). Doporučuje se např. v knize Něžná náruč od p. Kiedroňové. Válečky se mohou využívat až do 5.měsíce.

Kde si mohu výrobky zakoupit?

Na našich internetových stránkách uvádíme seznam prodejen, které naše výrobky distribuují. Pokud nemáte nožnost navštívit některou z těchto prodejen, je možné si výrobky objednat přímo přes tyto internetové stránky, viz objednávka.

Co je to reflux?

GASTROEZOFAGEÁLNÍ REFLUX A REFLUXNÍ CHOROBA JÍCNU U DĚTÍ. Refluxní choroba jícnu je onemocnění způsobené patologickým gastroezofageálním refluxem. Gastroezofageální reflux je opakovaný zpětný tok žaludečního, popřípadě současně i duodenálního obsahu ze žaludku do jícnu. Ve své podstatě jde o jev fyziologický, může, ale nemusí vyvolat změny na sliznici jícnu. Patří do skupiny dysmotilit trávicí trubice. Vznik refluxní choroby je určován rovnováhou mezi faktory agresivními a faktory ochrannými. Gastroezofageální reflux je u dětí, zvláště kojenců, běžný. Často jediným projevem může být ublinkávání. U většiny dětí ustupuje postupně s věkem. Pokud přetrvává a objevují se další komplikace, je nutno stanovit a nebo vyloučit diagnózu možné refluxní choroby. Jsou diskutovány diagnostické možnosti. Léčba je zaměřena na zhojení lézí a prevenci recidiv způsobených refluxem. Léčba může být konzervativní, ale v určitých případech i chirurgická.
MUDr. Dalibor Klusáček, II. dětská klinika LF MU a FN Brno

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting